Kino już zamknięte.

Seans psychologiczny: Kraina miodu

23 lutego (niedziela), godz. 17:00
wstęp 25 zł

23 lutego zapraszamy na nominowany do Oscara macedoński dokument pod tytułem "Kraina miodu". Po za oscarową nominacją film zdobył:
Najlepszy zagraniczny film dokumentalny na festiwalu Sundance oraz 4 nagrody na Millennium Docs Against Gravity.

Po projekcji porozmawiamy zarówno o jego powstawaniu i jak o portretach psychologicznych bohaterów.

Spotkanie po filmie poprowadzą jak zawsze psycholodzy - pomysłodawcy projektu Seans Psychologiczny www.seanspsychologiczny.pl :
Agata Wilska Pomoc psychologiczna i psychoterapia i Robert Milczarek gabinet: pomoc psychologiczna i psychoterapia - coaching.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia on-line oraz w kasie kina.

• Lubisz, gdy film pozostawia w Tobie emocjonalny ślad?
• Wychodzisz z kina z osobistym przeżyciem?
• Seans filmowy wywołuje pytania, na które szukasz odpowiedzi?

Poprzednie spotkania z gośćmi można obejrzeć na kanale You Tube Seansu Psychologicznego:
https://www.youtube.com/channel/UCUg_DTr30vY898crwXAlR4g?view_as=subscriber 

Kraina miodu (Honeyland)
Reżyseria: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Produkcja: Macedonia (2019)
Gatunek: dokument
Czas 87’

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.
Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.

Zwiastun https://youtu.be/1rOwukokxhs 

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information