plenfrdeitrues

OPOWIEDZ MI O SOBIE PRZEGLĄD KINA MIĘDZYKULTUROWEGO EDYCJA II: ROSJA

 każdy wtorek października 2018
godz. 17:00-20:00, bilety: 10 złotych

Łódź łączy
Różni nas wiele: poglądy religijne, ideologia czy kultura. Jednak jest też coś, co nas bezsprzecznie łączy: to miejsce zamieszkania. Żyjąc razem tu, w naszej Łodzi, codziennie mijamy się podczas drogi do szkoły, pracy czy na zakupy. Ale ile tak naprawdę o sobie nawzajem wiemy? Czy jesteśmy w stanie w pełni się zrozumieć i porozumieć?

Poznajmy Rosję i Rosjan. Razem. W kinie BODO
Zapraszam na przegląd kina międzykulturowego OPOWIEDZ MI O SOBIE. W jego pierwszej edycji mieszkańcy Łodzi i okolic opowiadali o tym, jak w ich religii, kulturze pojmowana jest kobieta.

Dziś czas na Rosję i Rosjan, którzy na stałe wpisali się w nasze miasto. Chcemy razem z Wami poszerzać wiedzę ich dotyczącą, próbować zrozumieć ich postrzeganie świata, zagłębić się w ich historię i tradycje. Pomogą w tym filmy, które pokażemy w kinie BODO (ul. Rewolucji 78/80 Łódź) od 02 do 30.10.2018 r., w godzinach 17:00-20:00. Zachęcam do wspólnego ich oglądania i do dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

Tematy, które poruszymy na poszczególnych spotkaniach to: rodzina, religia, wojna, polityka, społeczeństwo oraz Rosja w filmach animowanych.

Projekt jest współfinasowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

 

Do zobaczenia w BODO!
Olga Gretka
pomysłodawca projektu

Program projekcji
23.10.2018 r.
TEMATYKA: Polityka
FILM: Lewiatan (2014), reż. , reż. Andriej Zwiagincew
GOŚĆ: dr Michał Słowikowski – adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jego specjalnością naukową są problemy geopolityki regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

30.10.2018 r.
TEMATYKA: Rosja w filmach animowanych
FILM: Animacje krótkometrażowe ze słynnego moskiewskiego Studia SHAR
GOŚĆ: Piotr Kardas – ekspert ds. animacji międzynarodowej, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji OP!LA. Wybitny znawca polskiego i międzynarodowego filmu animowanego.

 Wydarzenie: https://web.facebook.com/events/2162327287422870/?ref=br_rs 

OPISY FILMÓW
Lewiatan (Левиафан)
Reżyseria: Fedor Bondarchuk
Produkcja: Rosja (2014)
Gatunek: dramat
Czas: 140'

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna.

Zwiastun: https://youtu.be/IGz4K6QuSbw 

Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information